Na największym publicznym Wydziale Inżynieryjnym w stanie Nowy Jork, University of Buffalo School of Engineering and Applied Sciences, studiuje bardzo duża grupa studentów z zagranicy, którzy nie mogli wjechać do USA w miesiącach objętych ograniczeniami COVID. Aby rozwiązać ten problem, uczelnia chciała zaoferować zajęcia hybrydowe, pozwalające studentom na uczestnictwo w zajęciach osobiście lub online. Aby to osiągnąć, sala wykładowa UBSEAS musiała zostać wyposażona w mikrofony przy każdym miejscu siedzącym, aby studenci online mogli słyszeć pytania i uczestniczyć w dyskusjach, mając wrażenie pełnego i aktywnego uczestnictwa w zajęciach.
CEL
Klient chciał wdrożyć system, który uwzględni jednocześnie potrzeby uczniów uczęszczających na zajęcia osobiście, jak i zdalnie, w których wszyscy będą jednakowo zaangażowani.
WYZWANIE
Asystentka dziekana ds. edukacji online, dr Lisa Stephens, potrzebowała rozwiązania, które współpracowałoby zarówno z systemem automatycznego zarządzania wieloma kamerami, jak i z uniwersyteckim oprogramowaniem sterującym AV. W kwietniu 2021 zwróciła się z tą prośbą do Johna Pfeffera, projektanta z firmy Learning Spaces, prosząc o dodanie tej możliwości do głównej sali wykładowej przed rozpoczęciem semestru jesiennego 2021 roku.
Pfeffer był sceptycznie nastawiony do dotrzymania tego terminu, ponieważ prośba ta wykraczała poza normalny proces i ramy czasowe obowiązujące na uniwersytecie dla tego typu projektów. Po głębszym przeanalizowaniu tego projektu stwierdził, że zainstalowanie mikrofonów przewodowych przy wszystkich 190 miejscach w sali wykładowej jest niewykonalne, ponieważ nie ma możliwości przeprowadzenia okablowania mikrofonowego do wielu pulpitów, co byłoby niezbędne, aby zamontować mikrofony stołowe.
ROZWIĄZANIE
Pfeffer zwrócił się do Audio Video Corp, integratora, z którym współpracował w przeszłości. Wspólnie zdecydowali się na użycie mikrofonów sufitowych Parlé firmy Biamp i wykorzystanie ich opatentowanej technologii Beamtracking™. Pfeffer używał wcześniej produktów Tesira firmy Biamp, instalując je w ramach systemu zarządzania kamerami dla uniwersyteckiej szkoły medycznej.
Technologia Beamtracking™ w mikrofonach sufitowych została pierwotnie zaprojektowana dla sal konferencyjnych, aby identyfikować i koncentrować się na osobach mówiących w danym momencie, podążając za ich głosami, jeśli poruszały się po pomieszczeniu. Uznał, że nie ma powodu, dla którego technologia ta nie mogłaby być również wykorzystana do odnajdywania i skupiania się na mówcach w pomieszczeniu liczącym ponad 100 osób.
Audio Video Corp zainstalowała mikrofony sufitowe Parlé wokół sali wykładowej, integrując je z systemem kamer video w pomieszczeniu. Wykorzystując informację z matrycy mikrofonowej o aktywnej w danym momencie sferze, system sterowania automatycznie identyfikuje, kto mówi i przełącza się z szerokokątnego ujęcia kamery na inne – skupione na mówcy.
Dostępność, wybór i łatwość instalacji mikrofonów Parlé z Tesira SERVER-IO była bonusem, który umożliwił firmie Audio Video Corp zakończenie prac na początku sierpnia, dając miesiąc na testy przed rozpoczęciem zajęć.
REZULTAT
Dzięki sufitowym mikrofonom Parlé, które potrafią „podążać” za głosem osoby mówiącej, studenci mogą skupić się na nauce i komunikacji, zamiast bawić się sprzętem do wyciszania. Udana realizacja sprawiła, że Uniwersytet w Buffalo planuje instalację takiego samego systemu we wszystkich swoich salach wykładowych.
„Naprawdę nie mieliśmy z tym żadnych problemów. Zazwyczaj, kiedy dodajesz nową technologię, taką jak ta, przez kilka tygodni biegasz tam i z powrotem, próbując ją udoskonalić,” powiedział Pfeffer. „Myślę, że tylko raz byliśmy w tej Sali odkąd zaczęliśmy jej użytkowanie kilka miesięcy temu i to z problemem niezwiązanym z tą instalacją”.
Dr Stephens bardzo doceniła fakt, że rozwiązanie działa dokładnie tak, jak jej zaproponowano. „Mam wcześniejsze doświadczenia zebrane w broadcast-ie i gdybyś mi powiedział, że możesz sprawić, że taki system będzie dobrze działał bez operatora, zaprzeczyłabym” – powiedziała. „To jeden z niewielu przypadków, kiedy coś działa dokładnie tak, jak powiedział sprzedawca. I działa naprawdę dobrze.”