Praca zdalna stała się naszą codziennością. Jak pokazują doświadczenia 2020 roku wideokonferencje w wysokiej rozdzielczości stały się alternatywą dla spotkań osobistych. Ten trend będzie nadal obecny i będzie wpływał na kształtowanie się nowego modelu pracy w firmach. Pomimo zalet pracy zdalnej, którą wymusiła pandemia, większość pracowników chciałaby jednak chociaż częściowo uczestniczyć w fizycznych spotkaniach. Nie da się także ignorować faktu, że nie wszystkie aktywności zawodowe można na dłuższa metę wykonywać zdalnie. Wszelkie działania wymagające kreacji, interakcji są znacznie efektywniejsze, gdy ludzie mogą się spotkać, porozmawiać i podzielić się swoimi myślami.
Jednym z rozwiązań, które godzi te dwie tendencje są spotkania w mniejszych grupach, z zachowaniem bezpiecznego dystansu pomiędzy uczestnikami. „Huddle roomy” to niewielkie pomieszczenia przeznaczone dla 3-6 osób, które z jednej strony dają możliwość bezpośredniej wymiany myśli, z drugiej – zapewniają komfort zachowania dystansu społecznego. Jeśli chcemy zorganizować np. spotkanie kilku zespołów z różnych firm, możemy zdalnie połączyć ze sobą dowolną liczbę huddle roomów. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się ze swoimi współpracownikami w kameralnych warunkach i jednocześnie będą mogli połączyć się z pozostałymi zespołami z całego świata. Poza łatwością połączenia, z perspektywy pracownika i pracodawcy istotna będzie jakość przekazu, która w dalszej kolejności wpłynie na efektywność, wydajność i skuteczność pracy.
Firma BIAMP ma w swojej ofercie rozwiązania technologiczne, które umożliwiają szybką adaptację pomieszczeń w profesjonalne pokoje spotkań i podłączenie zdalnych użytkowników z dowolnego miejsca na świecie. BIAMP przygotował 2 urządzenia, które znakomicie się uzupełniają i umożliwiają w pełni intuicyjną i mobilną pracę. Devio i Modena tworzą synergiczny duet, który tworzy kompletne wyposażenie sali konferencyjnej lub pokoju spotkań. Wystarczy wyjąć urządzenia z pudełka, podłączyć i…można rozpocząć dowolne spotkanie czy telekonferencję.
Modena zapewnia niespotykany komfort podczas zdalnych spotkań. Każdy z uczestników spotkania może zdalnie podłączyć swój laptop czy smartfon do infrastruktury sali konferencyjnej. Urządzenie umożliwia zdalne dzielenie się treściami audiowizualnymi, danymi i prezentacjami, pozwala też na oglądanie konferencji na ekranie własnego wyświetlacza lub na głównym ekranie zainstalowanym w sali konferencyjnej.
Z kolei Devio łączy system audiowizualny z siecią i pozwala na to, by użytkownicy z całego świata dołączali do spotkań. Devio wraz z Modeną sprawiają, że treści z naszego spotkania docierają do wszystkich zainteresowanych. Obydwa urządzenia posiadają certyfikaty głównych dostawców kodeków telekonferencyjnych – Skype, Zoom, Microsoft Teams, Google Hangouts i Cisco-Webex. Dostarczane razem z jednostką centralną matryce mikrofonowe Parle dzięki technologii Beamtracking® zapewniają wysoką jakość przetwarzania, zrozumiałość i klarowność głosu, a jednocześnie umożliwiają uczestnikom swobodne poruszanie się po sali (technologia Beamtracking® sprawia, iż charakterystyka kierunkowa mikrofonu zmienia się w sposób dynamiczny, zbierając tylko głos mówcy i minimalizując odbicia dźwięku od ścian, a więc ograniczając tzw. pogłosowość pomieszczenia. W ten sposób mikrofon niejako „podąża” za uczestnikami. Dzięki temu, wszyscy uczestnicy spotkania są dobrze słyszalni w zdalnej lokalizacji, bez względu na ich miejsce w sali i odległość od mikrofonu). Zasoby procesora DSP zainstalowanego w Devio gwarantują z kolei, że jakość audio podczas telekonferencji będzie po prostu na najwyższym poziomie. Docenią ją wszyscy, a zwłaszcza osoby, które wcześniej doświadczyły problemów z jakością dźwięku.
Devio, oprócz funkcji komunikacyjnych może również stanowić element systemu nagłośnienia – zainstalowany na pokładzie wzmacniacz zasila głośniki w sali konferencyjnej. Devio może także wysterować zewnętrzny wzmacniacz lub głośniki aktywne.
Zapraszamy do kontaktu, zapoznania się z ofertą Biamp i bezpłatnego przetestowania produktów.