Wraz z końcem kalendarzowych wakacji nieuchronnie zbliżamy się do września i października, czyli początku roku szkolnego i akademickiego. W tym roku ze względu na pandemię wiele zajęć będzie się odbywało w formule on-line. W niektórych placówkach uczniowie i studenci wrócą na stacjonarne zajęcia, ale w wielu szkołach i uczelniach planowane jest kontynuowanie części zajęć przez internet. Każda placówka edukacyjna będzie musiała zapewnić możliwość utrzymania dystansu społecznego przez uczniów i studentów. Zobacz, na jakie 3 rzeczy warto zwrócić uwagę podczas przygotowań do nowego roku:
1. Upewnij się, że masz dobre technologicznie rozwiązania
Szkoły, które zdecydują się na hybrydowy wariant edukacji (połączenie zajęć „na żywo” i zdalnych), muszą zapewnić wyraźny i zrozumiały dźwięk wszystkim uczestnikom zajęć. Biamp, dzięki latom doświadczeń w tworzeniu systemów konferencyjnych, oferuje niezwykłą jakość dźwięku połączeń zdalnych, dzięki czemu wszyscy uczniowie i studenci w pełni partycypują w zajęciach. Niezależnie od tego, jakie oprogramowanie jest używane w danym miejscu – czy jest to Microsoft Teams, Google Meet, Zoom, czy inna platforma, rozwiązania Biamp są tak zaprojektowane, żeby zapewnić jak najlepsze rozwiązania audiowizualne.
2. Stwórz bezdotykowe środowisko pracy
Jedną z ważniejszych spraw, o które muszą zadbać szkoły i uczelnie przed ponownym otwarciem, jest wyeliminowanie zbędnych punktów dotyku. Współdzielone kable, zdalne sterowniki i interfejsy dotykowe niosą za sobą ryzyko transmisji wirusa, a częsta dezynfekcja urządzeń stanowi dodatkowy kłopot.
Na szczęście, w ofercie Biamp znajdują się rozwiązania bezprzewodowe Modena Hub, które umożliwiają bezdotykowe przesyłanie danych. Nauczyciele i wykładowcy mogą udostępniać prezentacje ze swojego laptopa lub tabletu zarówno na ekran w sali, jak i na urządzenia uczniów, dzięki czemu klasa lub sala wykładowa spełnia obowiązujące zasady sanitarne.
3. Zachowaj bezpieczną odległość pomiędzy słuchaczami w sali
Zmniejszenie ilości uczniów lub studentów przebywających jednocześnie w sali będzie jednym z głównych środków zapobiegawczych rozprzestrzenianiu się wirusa, jakie będą stosowane od nadchodzącej jesieni. Jednak zachowanie dystansu społecznego może spowodować problemy z komunikacją. Osoby siedzące daleko od siebie mogą mieć problem, żeby usłyszeć i zrozumieć swoje wypowiedzi. Dlatego tak istotne jest, by zapewnić odpowiednie rozwiązania technologiczne, które sprawią, że każdy głos będzie słyszany.
Do takich rozwiązań należą mikrofony Biamp Parlé, aktywnie podążające za mówcą i inteligentnie miksujące konwersacje. Technologia Beamtracking zastosowana w tych mikrofonach zapewnia pokrycie 360º, dzięki czemu każda osoba znajdująca się w pomieszczeniu będzie dobrze i wyraźnie słyszalna. Dyskretny wygląd mikrofonów łatwo wkomponowuje się w salę, nie rozpraszając uczestników.
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego i akademickiego dowiemy się, jakie realne problemy i wyzwania stoją przed dyrektorami szkół i kierownikami wydziałów uniwersytetów. Jednak już teraz wiemy, że zachowanie dystansu społecznego oraz sprawnej komunikacji będzie priorytetem we wszystkich placówkach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Biamp, której oferta jest skierowana m.in. właśnie do placówek edukacyjnych.